Beta Analytic İptal Olan Numuneden Alınan Ücretleri Kaldırıyor

ISO 17025-akreditasyonlu, profesyonel radyokarbon yaş tayini laboratuvarı, Beta Analytic, standart hızlandırılmış kütle spektrometrisi (AMS) analizi için yeterli miktarda karbon içermediğinden dolayı iptal olan numunelerden artık herhangi bir ücret almayacaktır.

Karmaşık yapıdaki numunelerin fiyatlandırma sisteminde de iyileştirmeye gidilerek, araştırmacılara daha hızlı bir hizmet sunmak amaçlanıyor. Bugünden itibareb geçerli olmak üzere, ön işlemler, yakma ya da asitle yıkama sonrası yetersiz karbon veren numunelerden o ana kadar yapılmış bu işlemler için bir ücret talep edilmeyecektir.

Beta bu stratejinin, araştırmacıların numune seçimi yapma aşamasında yetersiz olabileceğini düşünerek bazı numuneleri göndermeme kararı almasının önüne geçerek, toplanmış olan bu değerli numunelerden de onlara yaş verebilmeyi ekonomik olarak kolaylaştırmayı hedeflemiştir. Araştırmacıların ‘’iyi numune’’ olarak seçilen numunelerin, artık ekonomik nedenler ve bütçe sıkıntıları nedeniyle seçilmesinin önüne geçerek, ön işlemler sonrasında içerdiği karbon miktarına göre en iyi numunenin belirlemesini hedeflemiştir.

Beta Analytic Başkanı Darden Hood açıklamasında “Bu yeni gelişmeler, Beta’nın dünya lideri konumunu daha da sağlamlaştırak ve müşterilerine verdiği önemi vurgulayacak. Beta, bu sektördeki diğer laboratuvar gibi sadece rakam satmanın peşinde değil, Beta, AMS sonuçlarının ne kadar önemli olduğunun bilincinde ve bunu da müşterilerine daha fazla katkıda bulunarak destekliyor.” dedi.

Laboratuvar teknolojilerindeki gelişmelerle beraber artık 100 mikrogram ya da daha az karbon içeren numuneler Beta’nın standart hizmetleri kapsamında analiz edilebilecek. Mikro-Numune AMS işlemi artık bu durumdaki küçük numuneler için gereklilik olmaktan çıkmıştır.

Beta, araştırmacıların mümkün olduğu kadar fazla numune göndermesini, küçük numunelerle sadece zorunlu olduğu koşullarda çalışma riskinin alınmasını hatırlatıyor.

AMS ile yaş tayini için gerekli karbona sahip olduğu halde müşteri tarafından iptal edilen numunelerden ücret talep edilebilir.

Beta Analytic’in Tecrübesinden Yararlanın

Beta’nın teknik ekibi, numune gönderiminden önce ve sonra ve analiz sırasında ve sonrasında numune seçimi, raporların yorumlanması, kalibrasyonlar dahil tüm sorularınızı yanıtlayabilir. Numune seçimi için gerekli olabilecek teknik danışmanlık için araştırmacılardan herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Numune gönderiminden önce, Beta’nın uzman kadrosuyla iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.

Beta Analytic Hakkında

Miami, Florida’da bulunan ISO 17025-akreditasyonlu Beta Analytic laboratuvarı,1979 yılından beri radyokarbon (AMS) analizleri yapmaktadır. Laboratuvarımızın, Avrupa, Japonya, Çin Halk Cumhuriyeti, Brezilya, Güney Kore ve Tayvan’da numune kabul merkezleri bulunmaktadır. Laboratuvarımız, yüksek hassasiyete sahip, Karbon-14 yaş tayini sonuçlarını standart olarak 14 iş günü ya da daha erken bir sürede tamamlayıp online olarak sunabilmektedir. Sonuçlar, genellikle bir hafta içinde tamamlanabilmektedir.Tüm teknik danışmanlık ve kalite güvence raporları, analiz ücretine dahildir. Müşterilerimize, İngilizce, Çince, Fransızca, Almanca, Korece, İtalyanca, Japonca, Portekizce, İspanyolca ve Türkçe dillerinde destek verebilmekteyiz. Sorularınız için, lab@radiocarbon.com adresinden Beta Analytic ile iletişime geçiniz.