Beta Analytic Su Numuneleri için Stabil İzotop Analizlerini Ücretsiz Yapacak

Beta Analytic yeraltı suları hizmetlerini genişletmekte ve kısa bir süreliğine, radyokarbon yaş tayini için gönderilen su numunelerine ücretsiz olarak ek ölçümler yapacak. Laboratuvar, ek bir ücret talep etmeden Ağustos 2016’ya kadar hızlandırılmış kütle spektrometrisi (AMS) için gönderilen su numunelerinin sonuçlarına, döteryum (dD) ve oksijen (d18O) izotop oranlarını da ekleyecek.

Laboratuvar ayrıca, Karbon-14 yaş tayini için gönderilen her numunenin sonuç raporuna, Karbon-13/Karbon-12 (d13C) değerini izotop kütle spektrometresinde ölçüp ekleyecek.

Tüm izotop oranı ölçümleri, radyokarbon yaş tayininden bağımsız olarak ücret karşılığı da yapılabilmektedir.

Yeraltı Sularının Radyokarbon Yaş Tayini

Beta Analytic’in ISO/IEC 17025:2005-akreditasyonlu yeraltı suları Karbon-14 analizi, yeraltı sularındaki dinamik değişimin izlenmesi için çalışmalarınızda sizin için yararlı bir araç olabilir.

Yeraltı sularının yaş tayini, akiferin su verme ve su çekilme durumu ve yüzey sularıyla olan kontaminasyonu hakkında çok önemli bilgiler verebilmektedir.

Laboratuvar teknik altyapısını geliştirerek, hidrologların yaş tayini çalışmalarına dD ve d18O izotop değerlerini de eklemesi sağlamıştır. Bu izotop değerleriyle beraber suyun kaynağı hakkında ve buharlaşması hakkında tarihsel veriler elde edilebilir. Beta Analytic yüksek kalitede sonuç vermeye odaklanmış olup elde edilen verilerin yorumlanması ve modellenmesiyle doğrudan çalışmalar yapmamaktadır.

Beta Analytic Başkanı Darden Hood açıklamasında “Müşterilerimize, ek bir ücret ödetmeden dD ve d18O izotop değerlerini sağlayabildiğimiz için çok memnunum. IRMS laboratuvarımızı dD ve d18O izotop değerlerini, AMS sonuçlarına parallel olarak verecek şekilde yeniden düzenledik. Yeraltı sularıyla çalışan araştırmacılara daha da fazla katkıda bulunabilmeyi planlıyoruz.” dedi.

Beta Analytic’in zengin yeraltı suları hizmetleri, müşterilerimize en iyi fiyata en çok bilimsel veriyi sunmak üstünedir. 10 yılı aşkın süredir stabil fiyatlarıyla laboratuvarımız, radyokarbon yaş tayini sonuçlarıyla beraber en fazla sayıda veriyi sunan laboratuvardır. Yeraltı sularının yaş tayini ve numune alımı ve paketleme hakkında daha fazla bilgiyi ilgili sayfamızdan alabilirsiniz.

Beta Analytic Hakkında

Florida’da bulunan Beta Analytic laboratuvarı dünya çapında hizmet vermektedir. Avrupa, Japonya, Çin Halk Cumhuriyeti, Brezilya, Güney Kore ve Tayvan’da bulunan numune kabul merkezlerimizle, numune gönderimlerinizi daha hızlı yapabilirsiniz. Beta Analytic’in müşteri hizmetleri ve ücretsiz teknik danışmanlık hizmetiyle, numune göndermeden önce ve sonra ve analiz sırasında tüm sorularınızı uzmanlarımıza iletebilirsiniz. Numunelerinizin yaş tayinine uygunluğuyla alakalı sorularınızı ücretsiz teknik danışmanlık hizmetimizle laboratuvarımıza iletebilirsiniz. Numuneleriniz standart olarak 14 iş günü ya da daha erken bir sürede sonuçlandırılacaktır. Öncelikli hizmet alarak 2 ile 6 iş günü arasında da sonuç alabilmeniz mümkündür. Beta Analytic, tüm analizlerini kendi laboratuvarında yapmakta, başka laboratuvarla numune alışverişi yapmamaktadır. Sonuçlara, 7/24 online ve mobil erişim imkanı bulunmaktadır. Laboratuvarımız, dünya çapında hassas sonuçları ve müşteri ilişkilerindeki başarısıyla tanınmaktadır.  Bizimle iletişime geçmek için, lab@radiocarbon.com adresini kullanabilirsiniz.