Beta Analytic d15N ve d18O Ölçümlerini Ücretsiz Yapıyor

Beta Analytic, müşterilerinin araştırmalarına daha fazla destek olabilmek adına, radyokarbon yaş tayini için gönderilen, kemik numuneleri (non-cremated) için d15N ve karbonat numuneleri için d18O ölçümlerinden ücret almayacaktır. ISO 17025-akreditasyonlu laboratuvarımız, standart AMS analizi için yeterli miktarda karbon içermediğinden dolayı iptal olan ya da mikro-numune analizine ihtiyaç duyan numunelerden artık herhangi bir ücret almamaktadır.

18 Ağustos 2015’ten itibaren, kemik numuneleri (non-cremated) yaş tayini sonuçlarına canlıların beslenme alışkanlıklarıyla ilgili bilgi sağlayabilen d15N ölçümlerini de eklemektedir.

Karbonlaşmış ve yakılmış kemikleri göndermeden önce laboratuvarla iletişime geçmenizi öneriyoruz. Bu tür kemikler için d15N ölçümleri yapılamayabilir. Beta Analytic, C/N oranı ölçümlerini yapmamaktadır.

Karbonatların radyokarbon yaş tayini sonuç raporları paleo sıcaklık değerlerine dair bilgi verebilen, d18O değerlerini otomatik olarak içerecektir.

Beta Analytic’in ücretleri d13C ölçümleri, kalite güvence raporları, mümkün olduğunda yapılan takvim kalibrasyonu ve sonuçlara, analiz sürecine ve bekleyen numunenin durumuna 7/24 online erişimi içermektedir. d13C, d15N, ve d18O değerleri izotop oranı kütle spektrometresi (IRMS)’nde hesaplanmaktadır.

İptal Olan Numuneden Alınan Ücretler Kaldırıldı

Laboratuvar, hızlandırılmış kütle spektrometrisi (AMS) ile yapılan yaş tayinleri için gönderilen numunelerin, yetersiz oranda karbon içermesinden dolayı iptal olmaları durumunda o ana kadar yapılmış olan işlemler için artık hiçbir ücret almayacaktır. Laboratuvar teknolojilerindeki gelişmelerle beraber artık 100 mikrogram ya da daha az karbon içeren numuneler Beta’nın standart hizmetleri kapsamında analiz edilebilecek. AMS ile yaş tayini için gerekli karbona sahip olduğu halde müşteri tarafından iptal edilen numunelerden ücret talep edilebilir.

Ücretsiz Danışmanlık

Beta Analytic numunelerinin yaş tayinine uygunluğuyla alakalı soruları olan araştırmacılara ücretsiz teknik danışmanlık hizmeti vermektedir. Araştırmacılar, numune göndermeden önce ve sonra ve analiz sırasında tüm sorularını uzmanlarımıza iletebilirler. Müşterilerimize, İngilizce, Çince, Fransızca, Almanca, Korece, İtalyanca, Japonca, Portekizce, İspanyolca ve Türkçe dillerinde destek verebilmekteyiz.

Beta Analytic Hakkında

Miami’de bulunan Beta Analytic standart yaş tayini analizlerini 14 iş gününde yapabilen bir radyokarbon yaş tayini laboratuvarıdır. Öncelikli hizmet alarak 2 ile 6 iş günü arasında radyokarbon yaş tayini sonuçlarını alabilirsiniz. Beta Analytic, tüm analizlerini kendi laboratuvarında yapmakta, başka laboratuvarla numune alışverişi yapmamaktadır. Sonuçlara, 7/24 online ve mobil erişim imkanı bulunmaktadır. Laboratuvarımız, dünya çapında hassas sonuçları ve müşteri ilişkilerindeki başarısıyla tanınmaktadır.  Avrupa, Japonya, Çin Halk Cumhuriyeti, Brezilya, Güney Kore ve Tayvan’da numune kabul merkezlerimiz bulunmaktadır. Sorularınız için, lab@radiocarbon.com adresinden Beta Analytic ile iletişime geçiniz.