Beta Analytic –1979’dan günümüze, Radyokarbon Yaş Tayini

beta-analyticBeta Analytic radyokarbon yaş tayini laboratuvarı, Miami, Florida’da da olup; 1979 yılından itibaren arkeolojik ve jeolojik araştırmalar konusunda tüm dünya bilimine çok büyük katkılarda bulunmuştur. Beta Analytic laboratuvarı kurulmadan önce Karbon-14 yaş tayinlerinin sonuçlanması aylar bazı durumlarda yıllar sürmekteydi. Beta Analytic’in sahip olduğu teknoloji ve teknik donanım sayesinde, önceki uygulamalardan çok daha hassas ve çok daha erken sürelerde yaş tayinlerinin yapılması mümkün olmuştur.

Beta Analytic Murry Tamers, Ph.D. (Yale University), D.Sc. (Universite de Paris Sorbonne) ve Jerry Stipp, Ph.D. (Australian National University) tarafından kurulmuştur. 1959 yılından beri hem Dr. Tamers hem de Dr. Stipp radyokarbon yaş tayini çalışmalarının teknolojik olarak geliştirilmesinde çalışıp, konuyla ilgili de 100’den fazla makale yayınlamışlardır. Dr. Tamers, bir üniversitenin radyokarbon yaş tayini laboratuvarının direktörü olarak 20 yıl çalıştıktan sonra bu alandaki ilk ticari laboratuvar olan Beta’yı kurup laboratuvar direktörlüğünü üstlenmiştir.

Şirketimizin hassas sonuç vermedeki başarısı, izlediği kalite politikaları ve sahip olduğu teknik altyapıyla mümkün olmaktadır. Bu alandaki tüm yenilikler ve teknolojik gelişmeler yakından takip edilmekte ve mümkün olan en hızlı sürede şirketin laboratuvarlarında uygulamaya konulmaktadır.

In what instances would Beta Analytic advise a client that the sample is unlikely to yield a reliable date?
Disclaimer: This video is hosted in a third-party site and may contain advertising.

Radyokarbon yaş tayini için neden Beta Analytic’i seçmelisiniz?

Dünyanın en hızlı AMS hizmeti: 3-14 iş günü arasında sonuç alabilirsiniz

BETA, bünyesinde birden fazla hızlandırılmış kütle spektrometresi bulundurduğundan, taahhüt ettiği zamanda sonuçları her zaman kendi bünyesinde hazırlayabilmektedir.

30 yılı aşan laboratuvar tecrübesiyle alanındaki lider konumu

Beta Analytic,, Karbon-14 ölçümlerinde 1979’dan beri en çok tercih edilen laboratuvar olup bugüne kadar binlerce ölçüm raporunu başarıyla yayınlamıştır. Beta’nın uyguladığı kalite politikaları, laboratuvarımızın birçok devlet tarafından uluslararası projeler ve ulusal projelerde tek yetkili olarak anılmasını sağlamıştır.

Analizlerin tamamının kendi laboratuvarımızda kendi çalışanlarımızca yapılması

Gönderilen tüm numuneleri kendi bünyemizde, kendi personelimizle analiz edip yaş tayini işlemini yapmaktayız. Numunelerinizi 3. kurumlarla ve şahıslarla asla paylaşmamaktayız.

Ücretsiz ve kapsamlı teknik danışmanlık

Beta Analytic temsilcilerine, yönetici ve teknik ekibine tüm sorularınızı henüz numune göndermeden önce dahi sorabilirsiniz. Tüm süreç boyunca ve sonrasında da ücretsiz danışmanlık hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Sonuçlara ve kalite güvence raporlarına güvenli ve online erişim

Müşterilerimiz, mobil desteğe de sahip olan online portaldan, sonuçlarına, kalibrasyon bilgilerine ve kalite güvence raporlarına 7/24 online erişim sağlayabilmektedirler.

10 dilde müşteri hizmeti

Beta Analytic Almanca, Çince, Fransızca, İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Japonca, Korece ve Portekizce dillerini ana dili olarak konuşan temsilcilere sahiptir.

Sizden gelen tüm email ve sorulara 24 saat içinde cevap verilmesi

İnternet sitemizde bulunan müşteri soru hattı ya da diğer iletişim kanallarından bize ulaşan her türlü sorunuzu 24 saat içinde cevaplamaya çalışıyoruz.

Tüm önemli para birimlerinde fiyat listesi

Bulunduğunuz coğrafi konuma göre, laboratuvarımız size uygun olan para biriminde (AUD, EUR, GBP, RMB, TWD, KRW ve USD) fiyat listesini size iletecektir..Türk Lirası olarak fiyat listemiz mevcut değildir. Bunun sebebi TL’nin USD karşısındaki çok hızlı değişkenliğidir.

Hızlı kargo işlemiyle numunelerin laboratuvarımıza ulaştırılması

Laboratuvarımızın, Birleşik Krallık’ta Londra, Brezilya’da Sao Paulo, Avustralya’da Sidney, Çin Halk Cumhuriyeti’nde Pekin ve Xiamen, Japonya’da Nagoya, Güney Kore’de Seul, Tayvan’da Taipei şehirlerinde gönderi merkezleri bulunmaktadır. Bu şehirlere yakın olan müşterilerimizden paketlerini buralara göndermelerini talep etmekteyiz. Bu gönderi merkezlerine gelen tüm paketler aynı gün Miami’deki merkez laboratuvarımıza ücretini Beta’nın ödediği kargolarla gönderilmektedir. Türkiye’den gelen tüm paketler ise doğrudan Miami’ye gönderilmektedir. 2 numuneden fazla içeriğe sahip AMS paketlerinin kargo ücretlerini Türkiye’deki müşterilerimiz için biz ödemekteyiz.

Sadece yapay radyokarbon izleyicisiz numunelerin kabul edilmesi, biyomedikal numunelerin kabul edilmemesi

Çapraz kontaminasyon riskini ortadan kaldırmak adına, hiçbir yapay Karbon-14 içeren numune türünü laboratuvarımıza kabul etmemekteyiz.

ISO/IEC 17025:2005 akreditasyon belgesine sahip olan ilk Karbon-14 yaş tayini laboratuvarı

Beta Analytic ISO/IEC 17025:2005 akreditasyon belgesine ve ISO 9001:2008 kalite yönetim sertifikasına sahip olan ilk Karbon-14 yaş tayini laboratuvarıdır. 2008 yılından beri ISO 17025 akreditasyonumuz için gerekli olan yıllık denetimlerimiz, bağımsız bir kurum olan Perry Johnson Laboratory Accreditation (PJLA) tarafından yapılmakta ve Beta’nın hizmet ve kalitesi onaylanmaktadır.


Why is it important for a radiocarbon dating lab to be tracer free?
Disclaimer: This video is hosted in a third-party site and may contain advertising.