Karbon-14 Yaş Tayini için Örnek Gönderimi

Step 1 TU

Fiyat bilgisi için adresinden bize ulaşın

Fiyat listeleri AUD, EUR, GBP, RMB, TWD, ve USD için mevcuttur.
Ödeme Yöntemleri


Step 2 TU

Örneklerin Hazırlanması

Örnekler arası karışıklık olması riskini en aza indirmek için lütfen, bir örneğin hazırlığını ve paketlemesini bitirmeden diğerine başlamayınız.
Tavsiye edilen numune miktarları
Numunelerinizi göndermeden önce lütfen, numune hazırlığı ve paketlemeyle ilgili önerilerimizi okuyunuz


Step 3 TU

Bilgi formunun gönderilmesi

Online – Onay emailinin çıktısını pakete ekleyiniz

Radyokarbon yaş tayini analizine dahil olmayan δ13C ve δ15N numuneleri için lütfen bu formu kullanınız


Step 4 TU

Örneklerin Paketlenmesi

Numunelerin fiziksel bütünlüğünü taşıma işlemi sırasında bozmamak için zarf yerine lütfen küçük kutuları tercih ediniz.

Sıvılar için, lütfen şişeleri plastik bir torbanın içerisine yerleştiriniz ağzı kitli torba kullanıyor olsanız bile ağzını koli bandıyla mutlaka akıtma yapmayacak şekilde kapatınız. Şişeden akıntı olursa, poşetin konacağı kolinin ıslanması ihtimal dahilinde ve bu durumda da gönderi işlemi iptal edilecektir.

Eğer paketi siz gönderiyorsanız, lütfen takip numaralı bir hizmet vericiyle çalışınız ve takip numarasını lab@radiocarbon.com adresinden bize iletiniz.


Step 5 TU

Doğrudan Miami, Florida’ya gelen paketlerin gümrük beyannamesi

Gümrük beyannamesi formundaki tanım kısmına, “GEOLOGICAL SAMPLES FOR SCIENTIFIC STUDY – NO COMMERCIAL VALUE – WILL BE DESTROYED IN THE ANALYSIS.” yazmanız gerekmektedir.

Değer olarak: 1 USD yazmalısınız.
Eğer formda, Harmonized Tariff Number (HS code) diye bir bölüm mevcutsa, oraya 280300 yazmalısınız.


Hatırlatmalar

Sonuçların Açıklanma Süresi – Numunelerin Miami laboratuvarına ulaştığı günden bir gün sonrası baz alırarak tarih verilmekte olup bu süre sadece iş günlerini kapsar.

Analiz Sonrası Arta Kalan Malzemenin Geri Gönderimi – Analiz sonrasında kalabilecek malzemenin tarafınıza geri gönderilmesini istiyorsanız, lütfen gerekli adres ve gönderi bilgilerini iletiniz. Bununla ilgili daha detaylı bilgiyi, Numunelerin Muhafazası ve Geri Gönderimi sayfasında bulabilirsiniz.

Ücretlendirmenin Başlaması – Laboratuvara ulaşan tüm numuneler hemen analiz için hazırlanırlar ve bu da siparişinizi iptal etseniz dahi bir miktar ödemenin bu işlemler için faturalandırılacağı anlamına gelmektedir.

Ticari değeri olan numuneler analiz için kabul edilmezler. Laboratuvarımız, el yazmaları, sanat eserleri veya paha biçilemeyen parçaların analiz işlemlerini sadece direkt olarak devlet kurumlarından, tanınmış müzeler veya resmi ajanslar tarafından bize gönderilmesi ve tüm ücretin ödenmesi koşulunda ve bu analiz sonuçlarının sadece disiplinler arası bir araştırma amacıyla kullanılması koşulunda kabul etmektedir. Laboratuvarımız, paha biçilemeyen eserler, dini eserler, eski kitaplar gibi tarihi ve ekonomik değeri olan numuneleri kabul etmemektedir.