Beta Analytic Ödeme Koşulları

Payment

GÜNCEL FİYATLARIMIZ İÇİN LÜTFEN LABORATUVARLA İLETİŞİME GEÇİNİZ

Fiyat taleplerinizi lütfen lab@radiocarbon.com adresinden bize iletiniz.

Ödemeyle ilgili sorularınızı Ms. Lety Cerda’ya Lcerda@radiocarbon.com adresinden iletiniz.

ÖNEMLİ NOT: Beta Analytic Inc. taşeron-altyüklenici sözleşmesi imzalamaz. Tüm karbon 14 analizleri ANA SÖZLEŞME esasınca ve 3. kişilerin varlığı ve etkisi göz önünde bulundurulmadan Beta ile gönderici arasında yapılır.

Fiyatlandırma ve söz verilen sürede analiz sonucu verme hakkındaki taahhüt ve koşullarımız için önemli not – Taahhüt edilen sonuç açıklama süresini yakalayabilmek için numuneleriniz laboratuvarımıza ulaşır ulaşmaz analiz işlemi başlamaktadır. Bu aynı zamanda numuneler bize ulaştığı anda ücretlendirme işleminin de başladığı anlamına gelmektedir. Bu yüzden istenilen analiz işleminde herhangi bir değişiklik yapmak isterseniz bile bu değişiklik talebi bize ulaşana kadar yapılan tüm işlemler ve çalışmalar için belli bir ücret ödeyeceğinizi lütfen dikkate alınız.

Ticari değeri olan numuneler analiz için kabul edilmezler. Laboratuvarımız, el yazmaları, sanat eserleri veya paha biçilemeyen parçaların analiz işlemlerini sadece direkt olarak devlet kurumlarından, tanınmış müzeler veya resmi ajanslar tarafından bize gönderilmesi ve tüm ücretin ödenmesi koşulunda ve bu analiz sonuçlarının sadece disiplinler arası bir araştırma amacıyla kullanılması koşulunda kabul etmektedir. Laboratuvarımız, paha biçilemeyen eserler, dini eserler, eski kitaplar gibi tarihi ve ekonomik değeri olan numuneleri kabul etmemektedir.

Kredi Kartı, Banka Havalesi ve Çek ile Ödeme Hakkında

Beta Analytic kredi kartınızla ödeme yapmanızı önermektedir. Ödeyeceğiniz işlem bedeli, tüm analizler bittikten ve radyokarbon yaş tayini sonuçları raporlandıktan sonra belli olacaktır. Kredi kart bilgilerinizi talep etmeniz durumunda online bir mail order formuna yazabileceğiniz gibi bize direkt olarak fax yoluyla da gönderebilirsiniz.

Banka havaleleri ve çek yoluyla yapılan ödemeler bu sayfada belirtilen koşullar dahilinde geçerlidir. Banka havalesi için gerekli olan bilgiler size işlem öncesinde iletilecektir.

Üniversiteler ve Devlet Daireleri – Kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz. Alternatif olarak, Satın Alma Siparişi talep etmek mümkün olup, fatura radyokarbon analiz işlemi bittikten sonra gönderilir. Satın Alma Siparişi kullanılmıyorsa; tercih edilen ödeme şekli numune bilgi formuna yazılmalı ya da Beta Analytic faturalandırma departmanına bildirilmelidir. Faturaya analiz işleminin bitmesinden önce ihtiyaç duyulduğu durumlarda, laboratuvar numuneleri ön işleme tabi tutarak tam işlem bedelini belirleyebilir ve sonrasında da faturayı gönderebilir. Ödeme alındıktan sonra da analiz işlemine hemen devam edilir.

Şirketler ve üniversite harici diğer kuruluşlar – Ödeme, raporlama işlemi öncesinde talep edilir. Kredi kartı bilgisi mail order formuna online olarak yazılabilir. Faturaya analiz işleminin bitmesinden önce ihtiyaç duyulduğu durumlarda, laboratuvar numuneleri ön işleme tabi tutarak tam işlem bedelini belirleyebilir ve sonrasında da faturayı gönderebilir. Ödeme alındıktan sonra da analiz işlemine hemen devam edilir. Proforma faturalar da, talep edilmesi durumunda hazırlanabilir. Ödemeden doğacak olan tüm gecikmeler, daha önceden belirtilmiş olan sonuç teslim süresinin dışında tutulacaktır.

Devlet kuruluşlarının ödemeleri ve dışarıdan destekli üniversite ödemeleri – Analiz işleminin ödemesinin 3. bir kuruluş tarafından yapıldığı durumlarda, bu kuruluşun doğacak olan tüm analiz bedelini ödeyeceğini taahüt eden bir döküman hazırlayıp Beta’ya göndermesi gerekmektedir. Ön işlem benzeri başlangıçta belirtilmemiş olan ek ücretlerin talep edilmesi radyokarbon analizlerinde sık sık meydana gelen bir durumdur. Bu gibi durumlardan da doğacak olan tüm bedellerin de analiz sahibi ya da analizin bedelini ödemeyi kabul etmiş kişi ya da kişilerce ödenmek zorunda kalınacağını lütfen dikkate alınız. Analiz sahibi analiz bedelinde meydana gelecek olan tüm değişiklikleri ödemeyi yapacak olan kuruma, kişi ya da kişilere bildirmek zorundadır ve bu tamamen analiz sahibinin sorumluluğundadır. Beta Analytic, bu değişiklikleri dikkate almadan radyokarbon analizi işlemine devam edecek ve bitirecektir. Analizi gönderen (numune sahibi) bu değişiklikleri ödemeyi yapacaklara bildirmekle yükümlüdür.

Zararların Sınırlandırılması ve Hizmet Bedelinin Geri Ödenmesi

Beta Analytic, iştirakleri ya da temsilcileri tarafından yapılan, herhangi bir hata ya da ihmal de dahil olmak üzere, garantinin ya da sözleşmenin herhangi bir şekilde ihlal edilmesi durumunda, hizmeti alan kişi tarafından (veya teslim eden taraftan) Beta Analytic’e ödenen analiz ücretini sınırlı oranda geri ödeme sorumluluğundadır.

Beta Analytic, iştirakleri ya da temsilcileri, doğrudan ya da dolaylı olarak herhangi bir zarardan yükümlü olmayacaktır.